HERBALAKTİ[email protected] Protein Beslenme ve Kilo Kontrol Merkezi ~ SADIK TÜRKMEN

Cumhuriyet Mah., Santral Sk., 22/B - 06760 Çubuk, ANKARA ~ 0 (532) 281 8407

BMI Calculator

SAĞLIKLI BİR KİLODA MISINIZ?

Beden Kitle İndeksi (BKİ), kilonuzun sağlıklı olup olmadığını belirlemenin bir yoludur. Kilodan daha iyi bir ölçüm olarak düşünülür. Avrupa’da, beden kitle indeksi 25’ten yüksek olan kişilerin fazla kilolu, 30’dan fazla olan kişilerin ise obez olduğu kabul edilir.

Beden Kitle İndeksinizi hesaplayın

Sonuçlar ne anlama gelir?

Beden Kitle İndeksi hesaplamanızı baz alarak, aşağıdaki grafiğe göre sınıfınızı belirleyebilirsiniz.

Beden Kitle İndeksi sonuçlarınızı bir başlangıç noktası olarak kabul ederek, Distribütörünüzün güvenilir desteği ve Herbalife’ın bilimsel temellere dayanan beslenme ve kilo yönetimi ürünleri yardımıyla kendi kişisel sağlıklı yaşam yaklaşımınızı oluşturabilirsiniz.

  • 20’nin altında = zayıf-çok zayıf
  • 20-25 arası = ideal kilo aralığı
  • 25-30 = fazla kilolu (25-27 aralığı, eğer iri kemikli ve kaslı bir yapınız varsa sağlıklı bir aralık olabilir)
  • 30 ve üstü = çok fazla kilolu / yüksek risk
  • 40 ve üstü = aşırı kilolu /sağlık sorunları konusunda yüksek risk

Not:
Bu hesaplama, Beden Kitle İndeksi sonuçlarını etkileyen yağ ve kas oranını hesaba katmadığından, yalnızca ana hatlarıyla bir bilgi verir. Bu nedenle, atletler ya da kaslı yapıda olanlar için uygun olmayabilir.

*Çıkan değerler sadece kılavuz amaçlıdır. Herhangi bir diyet ve beslenme programına başlamadan önce mutlaka doktorunuza danışın.

Bu site, yalnızca genel bilgi verme amacıyla oluşturulmuştur. Bu sitenin içeriğini, kendi doktorunuzun ya da başka bir sağlık hizmetleri uzmanının tıbbi tavsiyeleri ile eşdeğerli olarak düşünmemelisiniz. Sağlığınızla ilgili herhangi bir endişeniz olduğunda, her zaman kendi doktorunuza danışmalısınız.

Bir cevap yazın